Amerikai agytröszt: Az oroszok feladták az ukrán csapatok bekerítésének tervét
Az orosz erők valószínűleg Szjevjerodonyeck városának elfoglalására fognak összpontosítani a továbbiakban.
Az orosz erők valószínűleg Szjevjerodonyeck városának elfoglalására fognak összpontosítani a továbbiakban.
Tizenkét nap telt el azóta, hogy az Európai Bizottság letette az asztalra az új szankciókat tartalmazó javaslatát.
Az ukrán védelmi minisztérium közzétett egy videót, amelyen állítólag egy területvédelmi dandár több katonája látható a határ egy meg nem nevezett pontján.
Az orosz csapatok néhány napja próbáltak átkelni a Don egyik mellékfolyóján létesített pontonhídon, ám ukrán drónok csaptak le rájuk.
Patrusev végigjárta a szovjet, majd orosz állambiztonsági ranglétrát, Vlagyimir Putyin bizalmasa, fontos posztokon lett az elnök utódja. Mindig is a kemény vonalat képviselte.
A kijevi polgármester több mint negyven olyan emlékművet is megnevezett, amelyeket el kell távolítani az ukrán főváros utcáiról.
India a hétvégén megtiltotta a búzaexportot, hétfőn a chicagói tőzsdén meg is drágult a gabona. A lépés tovább szorít az orosz–ukrán háború miatt amúgy is szűkös kínálaton.
Moszkva nem fog beletörődni a finn és a svéd NATO-tagságba Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes szerint.
Az olajembargóról folyik tárgyalás Brüsszelben.
Az észak-ukrajnai várost korábban több mint egy hónapig támadták az orosz csapatok.
A francia vállalat 2,2 milliárd euróért adja át az orosz államnak az Avtovaz autógyárban meglévő többségi tulajdonrészét.
Különleges engedéllyel hagyhatták el az országot a Kalush Orchestra tagjai. A háború azonban még nem ért véget, így visszamentek harcolni.
A külgazdasági és külügyminiszter a brüsszeli tárgyalások szünetében tartott sajtótájékoztatót.
Az acélgyárat hosszú ideje próbálják bevenni az oroszok, de az ukrán védők kitartanak. Az egyikükről elképesztő fotó készült.
Olyan országok keresnek oltalmat a belépéssel, amelyeket Oroszország fenyeget, a két kérelem elfogadása pedig valószínűleg csupán formalitás, írja a brit lap.
Az orosz művészek és sportolók elleni korlátozások csak egyvalamire jók: a populisták üvölthetik, hogy ezek az embereket sújtják. Pedig a kotta egyszerű: a korlátozásokat nem az orosz emberek ellen – és nem is a magyar emberek ellen –, hanem az orosz állam, a hatalom és képviselői ellen vezetik be.
Moszkva már meg is üzente: ez súlyos hiba, aminek messzemenő következményei lesznek.
A magyar külügyminiszter szerint az elfogadható lenne számukra, ha a csővezetékes szállításokat nem érintené az olajembargó.
Vít Rakusan belügyminiszter szerint a problémát az oldhatná meg, ha az ukrán menekülteket nem pénzzel támogatnák.
A múlt héten még azt mondta a török elnök, hogy csak fenntartásai vannak a két ország csatlakozásával szemben, most azonban keményebb hangot ütött meg.